فیلم

 

پلی‌آف انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ – روسیه

فاجعه بزرگ شکل گرفت/ جام‌جهانی بدون ایتالیا برگزار می‌شود

ایتالیا

اتفاق باورنکردنی تحقق یافت و ایتالیا به بزرگ‌ترین غایب جام‌جهانی ۲۰۱۸ تبدیل شد.

به گزارش تسنیم، تیم ملی ایتالیا با ناکامی در جبران شکست یک بر صفر بازی رفت پلی‌آف انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ در قاره اروپا در خانه سوئد برای اولین بار از سال ۱۹۵۸ از راهیابی به جام‌جهانی بازماند.

پس از ۳۵ دقیقه نه‌چندان جذاب بازی برگشت در ورزشگاه سن‌سیروی شهر میلان، ایتالیا در دقایق پایانی نیمه اول چند موقعیت داشت اما با بی‌دقتی مهاجمانش و درخشش مدافعان و دروازه‌بان رقیب راه به جایی نبرد.

در نیمه دوم هم ایتالیا بر جریان بازی تسلط داشت و سوئد با بازی منطقی و ضدحملاتش خطرساز می‌شد. سرمربی ایتالیا هر ۳ تعویض خودش را انجام داد اما نتیجه‌ای نگرفت و در نهایت با شکل‌گیری تساوی بدون گل، ایتالیا به خاطر شکست یک بر صفر در بازی رفت در مجموع مغلوب سوئد شد و برای اولین بار از سال ۱۹۵۸ از راهیابی به جام‌جهانی بازماند.

 

 

تیم ملی ایتالیا با شاهکار ونتورا، از راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بازماند.

طرفداری- تیم ملی ایتالیا در دیدار برگشت پلی آف جام جهانی ۲۰۱۸، در استادیوم سن سیرو شهر میلان پذیرای سوئد بود که در پایان با تساوی بدون گل، از راهیابی به جام جهانی بازماند. 

مشخصات بازی

روز و تاریخ بازی: دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۶ (۱۴ نوامبر ۲۰۱۷)

تورنومنت: پلی آف جام جهانی ۲۰۱۸

ترکیب دو تیم

ترکیب ایتالیا و سوئد

شرح بازی

ایتالیا بازی برتری را در نیمه نخست ارائه کرد. الساندرو فلورنتزی، نخستین موقعیت تیم ملی ایتالیا را ایجاد کرد، امّا ضربه او از پشت محوطه جریمه با فاصله از کنار دروازه به بیرون رفت. در ششمین دقیقه بازی، صحنه ای جنجالی اتفاق افتاد و در حالی که آگوستینسون درون محوطه جریمه پارولو از ایتالیا را سرنگون کرد، داور اعتقادی به اعلام ضربه پنالتی نداشت.

در سیزدهمین دقیقه بازیکنان ایتالیا باز هم از راه دور شانس خود را امتحان کردند، امّا ضربه متئو دارمیان از کنار دروازه به بیرون رفت. در مقابل بازیکنان سوئد روی برخورد توپ با دست مدافع ایتالیا اعتقاد به ضربه پنالتی داشتند که بازهم داور با قاطعیت اعلام کرد که اعتقادی به ضربه پنالتی ندارد.

چیرو ایموبیله

در بیست و هفتمین دقیقه، بازهم با پاس عمقی جورجینیو، چیرو ایموبیله در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد، پاس به بیرون او با عبور از مقابل دروازه سوئد به کاندروا رسید و شوت سرکش وینگر ایتالیا راهی به دروازه پیدا نکرد و از  بالای دروازه به بیرون رفت.

در سی و نهمین دقیقه جدی ترین موقعیت بازی تا این لحظه روی دروازه سوئد خلق شد، پاس عمقی جورجینیو به ایموبیله رسید، ضربه سر ضرب او که از بین پای دروازه بان سوئد عبور کرد و در حال حرکت به سمت دروازه بود، توسط مدافع سوئد دفع شد.

مارکو پارولو - لئوناردو بونوچی

لحظات پایانی نیمه نخست، فشار ایتالیا بسیار زیاد شده بود و روی ارسال گابیادینی و ضربه سر لئوناردو بونوچی، باز هم دروازه سوئد تهدید شد. در آخرین لحظات نیمه نخست، فلورنتزی که از سمت چپ محوطه جریمه سوئد، مدافع پیش رویش را دریبل کرده بود، از زاویه بسته اقدام به زدن ضربه کرد که با واکنش دروازه بان سوئد همراه شد.

نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در چهل و هفتمین دقیقه از بازی، در شرایطی که مدافع سوئد در محوطه جریمه خودی با زانو به سینه متئو دارمیان ضربه زد، داور خطای هند بازیکن ایتالیایی را گرفت و صحنه ای مشکوک به پنالتی باز هم در این بازی رقم خورد.

در پنجاه و سومین دقیقه، ارسال دارمیان از سمت چپ با ضربه والی پارولو همراه شد که با فاصله بسیار کم از کنار دروازه سوئد به بیرون رفت. در شصت و سومین دقیقه، ونتورا دو تعویض خود را انجام داد و استفان الشراوی و آندره‌آ بلوتی را به جای دارمیان و گابیادینی راهی زمین کرد.

در شصت و پنجمین دقیقه، ضربه بیرون پای فلورنتزی با برخورد به مدافع سوئد کمانه کرد و دروازه بان سوئد در آستانه ورود توپ به دروازه، توپ را راهی کرنر کرد. در هفتاد و هفتمین دقیقه، ارسال کیه لینی از سمت چپ با ضربه عجیب فلورنتزی همراه شد که از بالای دروازه به بیرون رفت.

در هشتاد و پنجمین دقیقه، ال شراوی که درون محوطه جریمه صاحب موقعیت خوبی شده بود با یک ضربه والی دروازه سوئد را تهدید کرد. فشار ایتالیا در لحظات پایانی ادامه داشت و سانتر از جناحین و ضربات سر از دست رفته، داستان تکراری شبِ سن سیرو را رقم زد، تا ایتالیا با تساوی بدون گل و در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، از راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بازماند.

ترکیب ایتالیا: بوفون- بارزالی- کیه لینی- بونوچی- کاندورا- پارولو- جورجینیو- فلورنزی- دارمیان- ایموبیله- گابیادینی

ترکیب سوئد: اولسن- لوستیگ- لیندلوف- گرانویست- آگوستینسون- کلاسن- یوهانسن- لارسن- فورسبرگ- تایوونن- برگ

رختکن تیم ملی ایتالیا پیش از آغاز دیدار

ورود بازیکنان دو تیم به استادیوم برای ارزیابی شرایط استادیوم

ورود هواداران ۲ تیم به استادیوم سن سیرو

آدریانو، ستاره برزیلی و سابق اینتر برای ایتالیا آرزوی موفقیت کرد.

سن سیرو آماده شروع مسابقه

کارتون زیبای گاتزتا دلا اسپورت به مناسبت جدال امشب ایتالیا – سوئد

امیدواری آتزوری؛ عملکرد ایتالیا در سن سیرو – بدون شکست

ترکیب احتمالی دو تیم از نگاه گاتزتا؛

حمایت پائولو مالدینی از تیم ملی ایتالیا برای بازی امشب

دیدار ایتالیا و سوئد در جام جهانی ۱۹۷۰- ضربه لوییجی ریوا به سمت دروازه سوئد

تمرین دیروز سوئد در استادیوم سن سیرو

ترکیب تیم ملی ایتالیا در بازی برابر سوئد – یورو ۲۰۰۴

۱۰ بازی ایتالیا – سوئد در طول تاریخ در ایتالیا : ۷ برد ایتالیا – ۲ مساوی – ۱ برد سوئد  – ۱۴ گل زده ایتالیا – ۷ گل زده سوئد

البته ایتالیایی ها نیز بیکار نمانده و حمایت از آتزوری را از همین حالا آغاز کرده اند.

معماری خاص و منحصر به فرد شهر میلان فرصت خوبی را برای گرفتن عکس های یادگاری برای سوئدی هایی که به ایتالیا سفر کرده اند فراهم کرده است.

استادیوم سن سیرو