جرارد پیکه - بارسلونا - المپیاکوس

لیونل مسی

Olympiacos - FC Barcelona - Uefa Champions League - لیگ قهرمانان اروپا

آبی اناری ها تنها یک گام دیگر تا صعود از گروه فاصله دارند.

طرفداری- دو تیم بارسلونا و المپیاکوس از ساعت ۲۲:۱۵ به وقت ایران، با قضاوت ویلیام کالوم در ورزشگاه نیوکمپ به مصاف یکدیگر رفتند.

مشخصات بازی

روز و تاریخ بازی: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ (۱۸ اکتبر ۲۰۱۷)

تورنمنت: هفته سوم لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۷/۱۸

گلزنان و دقایق: گل به خودی توسط دیمیتروس نیکولائو (۱۸)، لیونل مسی (۶۱)، لوکاس دینیه (۶۴) برای بارسلونا؛ دیمیتروس نیکولائو (۹۰) برای المپیاکوس.

گزارش بازی

بازی مطابق انتظار با مالکیت بارسلونا آغاز شد تا اینکه دقیقه ۵ ضربه سوارز از کنار دروازه المپیاکوس به بیرون رفت. دقیقه ۱۶ شوت خطرناک پائولینیو از بالای دروازه المپیاکوس به بیرون رفت. دقیقه ۱۸ توپ پس از برخورد با نیکولائو، وارد دروازه المپیاکوس شد. دقیقه ۲۰ شوت خطرناک دلوفئو در شرایط تک به تک توسط پروتو به کرنر فرستاده شد. دقیقه ۲۴ سانتر اینیستا به محوطه جریمه المپیاکوس آمد و پس از ضربه سر پائولینیو به تیر دروازه حریف برخورد کرد و برگشت داده شد. دقیقه ۲۹ ضربه سر بوسکتس از بالای دروازه المپیاکوس به بیرون رفت. در دقیقه ۳۲ پاس مسی به سوارز رسید و او نیز در موقعیت تک به تک با پروتو قرار گرفت اما واکنش دروازه بان المپیاکوس، باعث شد توپ به کرنر برود. دقیقه ۳۷ شوت خطرناک مسی توسط پروتو دفع شد. دقیقه ۴۱ شوت دلوفئو توسط پورتو برگشت داده شد و مقابل پای پیکه قرار گرفت؛ اما او توپ را با دست وارد دروازه المپیاکوس کرد و پس از دریافت کارت زرد دوم، از بازی اخراج شد.

Olympiacos - FC Barcelona - Uefa Champions League - لیگ قهرمانان اروپا - جرارد پیکه

نیمه دوم نیز با برتری بارسلونا آغاز شد تا اینکه لیونل مسی در دقیقه ۶۱ از روی یک ضربه ایستگاهی، حساب کار را ۲-۰ کرد. دقیقه ۶۴ لوکاس دینیه با یک شوت دقیق، توپ را به سمت راست دروازه المپیاکوس زد و بازی ۳-۰ شد. دقیقه ۶۹ پروتو به صورت پیاپی شوت های سوارز، پائولینیو و مسی را مهار کرد. دقیقه ۸۴ شوت مسی با اختلاف زیادی از بالای دروازه المپیاکوس به بیرون رفت. دقیقه ۸۶ ضربه سر پائولینیو در دستان پروتو قرار گرفت. دقیقه ۹۰ نیکولائو موفق شد گل اول المپیاکوس را با ضربه سر به ثمر برساند.

بارسلونا با این پیروزی ۹ امتیازی شد و در صدر جدول گروه D باقی ماند. المپیاکوس نیز با ۰ امتیاز، همچنان قعر نشین است.

Olympiacos - FC Barcelona - Uefa Champions League - لیگ قهرمانان اروپا

 

شرح گل ها

بارسلونا ۱-۰ المپیاکوس | گل به خودی توسط دیمیتروس نیکولائو (دقیقه ۱۸): دلوفئو که در محوطه جریمه المپیاکوس حضور داشت، توپ را به سمت دروازه این تیم ارسال کرد اما در بین راه به پای نیکولائو برخورد کرد و دروازه خودی شد.

بارسلونا ۲-۰ المپیاکوس | لیونل مسی (دقیقه ۶۱): نیکولائو پشت محوطه جریمه المپیاکوس مرتکب خطا شد. لیونل مسی پشت توپ ایستاد و با یک ضربه دقیق، گل دوم بارسلونا را به ثمر رساند.

Olympiacos - FC Barcelona - Uefa Champions League - لیگ قهرمانان اروپا - لیونل مسی - جرارد دلوفئو - سرجی روبرتو

بارسلونا ۳-۰ المپیاکوس | لوکاس دینیه (دقیقه ۶۴): لیونل مسی در محوطه جریمه المپیاکوس صاحب توپ شد و آن را به بیرون پاس داد؛ اما توپ از مقابل پای پائولینیو و اینیستا گذشت و به دینیه رسید. مدافع چپ آبی اناری ها نیز با یک شوت دقیق، بازی را ۳-۰ کرد.

بارسلونا ۳-۱ المپیاکوس | دیمیتروس نیکولائو (دقیقه ۹۰): کرنر ارسالی فورتونیس از سمت راست دروازه بارسلونا، روی سر نیکولائو فرود آمد. او نیز با یک ضربه سر زیبا، گل اول تیمش را به ثمر رساند.