منچسترسیتی- لیگ قهرمانان اروپا- سیتیزن ها

منچسترسیتی به رهبری پپ گواردیولا، این بار شکستی تلخ را به شاگردان مائوریتسیو ساری تحمیل کرد.

طرفداری- دو تیم از ساعت ۲۲:۱۵ به وقت تهران و به قضاوت متئو لاهوز اسپانیایی به مصاف هم رفتند.

مشخصات بازی

تاریخ برگزاری: سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ (۱۷ اکتبر ۲۰۱۷)

تورنمنت: دور سوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۱۸-۲۰۱۷

گلزنان: رحیم استرلینگ (۹)، گابریل ژسوس (۱۳) برای منچسترسیتی | آمادو دیاوارا (۷۳)

مروری بر جریان بازی

بازی در حالی شروع شد که پپ گواردیولا برای سومین بازی پیاپی، ترکیبی یکسان را در بازی ها به کار گرفته بود؛ یعنی همان ترکیبی که علاوه بر پیروزی برابر چلسی، موجب شکست تحقیرآمیز ۷-۲ استوک سیتی در ورزشگاه اتحاد هم شده بود. در آن سو اما، آلان و جورجینیو از ترکیب اصلی پارتنوپی خارج شده بودند تا دیاوارا و زیلنسکی دو تغییر ترکیب این تیم نسبت به بازی برابر آاس رم باشند.

منچسترسیتی بازی را طوفانی شروع کرد و با به دست گرفتن مالکیت توپ، هرگاه که توپ را هم از دست می داد، با زیر فشار گذشاتن حریف، به زودی آن را پس می گرفت و این اتفاق حتی بارها در نیمه زمین ناپولی رخ داد تا این تیم حرف چندانی برای گفتن نداشته باشد. در دقیقه ۲۵ روی پاس فرناندینیو، داوید سیلوا می توانست از نزدیکی های دروازه حریف اختلاف را به سه گل برساند ولی موفق نشد تا توپ را به سمت دروازه رینا هدایت کند. دقیقه ای بعد، شوت پای چپ کوین دی بروین از پشت محوطه جریمه ناپولی، تیرک افقی دروازه این تیم را به لرزه در آورد و سپس توپ با برخورد به خط دروازه، به جریان بازی برگشت و گل نشد.

در دقیقه ۲۹ ژسوس تا آستانه به ثمر رساندن گل دوم خود پیش رفت ولی کولیبالی ضربه او را از روی خط دروازه و در حالی که نیمی از توپ از خط دروازه عبور کرده بود، برگشت داد. در دقیقه ۳۵ نخستین فرصت جدی پارتنوپی روی ارسال اینسینیه و ضربه سر کایخون، به وسیله ادرسون بی ثمر ماند.

در دقیقه ۳۷، واکر درون محوطه جریمه خودی رائول آلبیول را در آغوش گرفت تا مانع از حرکت این بازیکن شود و یک ضربه پنالتی را به حریف تقدیم کند و البته با کارت زرد هم جریمه شود. ضربه پنالتی مرتنز اما با پا به وسیله ادرسون برگشت داده شد و فرناندینیو به این مهاجم بلژیکی فرصت دوباره ای نداد و توپ را بی درنگ از منطقه خطر دور کرد.

در نیمه دوم دیگر منچسترسیتی از اقتدار نیمه نخست برخوردار نبود و مشخص بود که چاره اندیشی ساری در بین دو نیمه، موثز واقع شده است. نخستین موقعیت جدی بازی در نیمه دوم در دقیقه ۶۶ رقم خورد که بعد از چند بار برگشت دادن توپ به وسیله مدافعان آبی پوش، شوت مارک همشیک با ایستادگی استونز دفع شد تا خط از بیخ گوش منچسترسیتی بگذرد. اگر در دقیقه ۷۵ بازی آفساید اعلام نمی شد، ژسوس می توانست روی پاس بی نظیر دی بروین بار خوشحالی گل کند.

 

شرح گل ها

منچسترسیتی ۱-۰ ناپولی؛ رحیم استرلینگ (دقیقه ۹): فشار حمله های منچسترسیتی خیلی زود جواب داد و روی حرکت سیلوا از سمت چپ و پاس به بیرون این بازیکن، شوت واکر برگشت داده شد ولی استرلینگ ضربه دوم را به سمت دروازه بدون دروازه بان حریف شلیک کرد و تلاش دیاوارا هم برای دفع توپ فایده ای نداشت تا نماینده ایتالیا گل نخست را دریافت کند.

رحیم استرلینگ

منچسترسیتی ۲-۰ ناپولی؛ گابریل ژسوس (دقیقه ۱۳): در این دقیقه مهاجم برزیلی سیتیزن ها توانست تعداد گل هایش طی سه بازی اخیر خود را به عدد ۵ برساند تا نشان دهد حسابی آماده است. ارسال بی نقص و زمینی دی بروین از سمت راست، با اشاره دقیق و تک ضرب ژسوس همراه شد تا گلی مشابه با گلی که روی همکاری این دو بازیکن در دیدار تیم های منچسترسیتی و واتفورد در ابتدای هفته به ثمر رسیده بود، شکل بگیرد.

گابریل ژسوسمنچسترسیتی ۲-۱ ناپولی؛ آمادو دیاوارا (دقیقه ۷۳): خطای فرناندینیو روی آلان در درون محوطه جریمه، یک ضربه پنالتی را تقدیم ناپولی کرد؛ پنالتی دیاوار بر خلاف حرکت ادرسون وارد دروازه شد تا حساب کار ۲-۱ شود.