نفت طلاییه-استقلال خوزستان- هفته دهم لیگ برتر

نخستین دیدار هفته دهم لیگ برتر با یک گل به سود نفت طلاییه به پایان رسید.

طرفداری- در نخستین دیدار از هفته دهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، نفت طلاییه در تهران پذیرای استقلال خوزستان بود که این دیدار در نهایت با برتری ۰-۱ شاگردان حمید درخشان به پایان رسید.

هفته دهم لیگ برتر خلیج فارس
نفت طلاییه – استقلال خوزستان
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
تهران-ورزشگاه تختی
داوران: محمد ملکی – تورج عیوض محمدی – قهرمان نجفی – ناصر جنگی – ناظر: سعید بطحایی

ترکیب دو تیم

نیمه اول

شاگردان حمید درخشان در تیم فوتبال نفت طلاییه به دلیل دیدار هفته آینده مقابل پرسپولیس در جام حذفی، چند روز زودتر از سایر دیدار های هفته دهم، پذیرای استقلال خوزستان و شاگردان عبدالله ویسی بودند. دیداری که در یک روز پائیزی و سرد پایتخت و در ورزشگاه تختی برگزار شد. همانطور که پیش بینی می شد، سرمای هوا تا حد زیادی بر روی نمایش هر دو تیم تاثیر گذاشته بود. به نحوی که نیمه نخست دیدار، بدون شکل گیری موقعیت خاصی و بسیار آرام پیگیری می شد. دو تیم قصد محک زدن یکدیگر و استفاده از تک فرصت ها را داشتند تا بدین شکل، روند بازی کسل کننده پیش رود. هم نفت و هم استقلال، هفته گذشته را بازنده به پایان برده بودند و نباختن در این بازی، یکی از اهداف درخشان و ویسی به شمار می رفت. عیسی آل کثیر، شاید برجسته ترین چهره نیمه نخست بود که می توانست بر روی غفلت حریف در ۲ صحنه دروازه داوودی را باز کند اما در این راه، ناموفق عمل کرد.

نیمه دوم

نیمه دوم این دیدار، با عطش بیشتر بازیکنان دو تیم برای گلزنی آغاز شد. با اینحال پس از گذشت چند دقیقه، شرایط بازی پایاپای شده و بازی در میانه میدان دنبال می شد. دو تیم سعی در حفظ توپ و به دست آوردن میانه میدان بودند ولی در این راه، تیمی بر تیم دیگر برتری مطلق نداشت. نفت تهران بر روی حرکات سریع عیسی آل کثیر در عمق خط دفاعی حریف برنامه ریزی کرده و در سوی دیگر، کرملاچعب و بازیکنان جوان ویسی، امید گلزنی تیم استقلال خوزستان بودند. همانند نیمه نخست، این نیمه هم تماشاگرپسند دنبال نشد و موقعیت های زیادی بر روی دو دروازه ایجاد نمی شد. به نوعی که سرمای هوا را می شد در دل سرمای بازی احساس کرد. با این حال تیزهوشی عیسی آل کثیر در بهره بردن از تک موقعیت ها سبب شد نفت طلاییه در دقایق پایانی به گل برتری خود دست یافته و سه امتیاز شیرین خانگی به دست آورد.

شاگردان درخشان با این بازی اقتصادی، از روحیه ای مناسب پیش از جدال دشوار با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی بهره مند شدند. گرچه در دقیقه ۹۱ این دیدار، محمد نصرتی با دریافت کارت زرد دومش، از زمین مسابقه اخراج شد تا نفت، ۱۰ نفره بازی را به پایان ببرد.