قطع برق

به دنبال بارش شدید سیلاب توام با طوفان، برق ساکنان آمل از دقایقی پیش قطع شده است.

به گزارش تسنیم، بارش شدید باران توام با تندباد از ساعتی پیش مازندران را در برگرفته است. این بارش‌ها که اوج آن رامسر در غرب مازندران آغاز شده هم اکنون همه مناطق استان را در برگرفته است.

این بارش سیلابی همراه با تندباد سبب قطع برق مناطقی از آمل شده که  تلاش کارکنان شرکت برق جهت رفع مشکل ادامه دارد.

کارکنان جمعیت هلال احمر آمل نیز جهت رفع آبگرفتگی در کوچه و خیابان‌های شهر بسیج شده اند.

احتمال تعطیلی مدارس رامسر

از غرب مازندران نیز خبر می رسد که محمد صادق امینی نیا مدیر آموزش و پرورش شهرستان رامسر گفت: با آغاز بارش باران و احتمال غرق آبی معابر عمومی، اداره آموزش و پرورش و مدیران واحدهای آموزشی همگام با سایر مدیران اجرایی رامسر در حالت آماده باش هستند.

وی افزود: به اگر شرایط برای رفتن دانش آموزان به مدارس مهیا نباشد و برای آمشنان کل باشد، با هماهنگی و مشورت با آزاد فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان رامسر مدارس منطقه تعطیل خواهند شد.

امینی نیا گفت: تاکنون تصمیم قطعی برای تعطیلی مدارس گرفته نشده است. در صورت تصمیم قطعی برای تعطیلی مدارس صبح فردا سه شنبه ۲۵ مهر ۹۶، از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

آمادگی اکیپ های امدادی، خدماتی و فنی مرکز مازندران برای مقابله با طوفان

خبر دیگر اینکه فرماندار مرکز استان با اشاره به عبور سامانه سرد بارشی و اخطاریه هواشناسی، گفت: دستگاه‌های خدماتی، امدادی و فنی برای جلوگیری و مقابله با خسارت احتمالی طوفان آمادگی لازم را دارند.

 احمد حسین زادگان با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی امور توزیع برق و هلال احمر پیش بینی‌های لازم را برای کاهش خسارت‌های احتمالی طوفان انجام داده اند، افزود: اداره راه و شهرسازی با هماهنگی فرمانداری برای جلوگیری از مسدودی مسیرها و روان سازی ترافیک احتمالی از آمادگی لازم برخوردار هستند.

وی خاطرنشان کرد: اکیپ‌هایی از دستگاه‌های اجرایی با ماشین اآات و تجهیزات در نقاط مختلف و مورد نیاز مستقر شده‌اند‌.رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان ساری از مردم خواست که از ترددهای غیرضروری پرهیز کرده و در صورت بروز مشکل با تیم‌های امدادی همکاری کنند.

به گزارش تسنیم، سرعت باد در مناطق مختلف مازندران که در بامداد سه شنبه رخ خواهد داد بین ۴۹ تا ۱۱۷ کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده است.

بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران، بیشترین سرعت تندباد در آمل و بابل و شیرگاه خواهد بود. مناطق جنگلی سرعت تندباد بیشتری خواهند داشت.