سامانه بارش زا که از عصر دوشنبه در آسمان مازندران فعال شد پس از خسارتی کم از آسمان این استان خارج شد.

از عصر یک شنبه هواشناسی مازندران از ورود سامانه ای بارش زا به آسمان این استان خبر داد بر پایه اطلاعیه این اداره کل سرعت باد هم ۷۰ تا ۹۰ کیلومتربر ساعت بر آوره شده بود .
از عصر دوشنبه باران از غرب مازندران آغاز شد چنانکه در رامسر نخستین شهر غربی مازندران ۵۱ میلی متر باران بارید بیشترین باران اما از ایستگاه هواشناسی آمل گزارش شد . ۹۲ میلی متر باران و پس از ان نوشهر با ۸۲ میلی متر باران جای گرفت .
فروکش تند باد
آنچه در میان هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران مازندران بیش از باران مورد توجه قرار گرفته بود سرعت باد بود چنانکه ستاد مدیریت بحران مازندران به نیروهای امدادی این استان آماده باش داد گر چه سرعت باد در دشت  و کوهستان مازندران به بیش از ۹۰کیلومتر نرسید اما در منطقه بویه بندر نوشهر ارتفاع موج به ۶ متر رسید .
با پایان بارندگی تا ساعت ۱۱ صبح امروز مشخص شد که خسارت ها بیشتر مربوط به باران بود چنانکه به گفته مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران ۳۰ خانه در شهر پایین هولار ساری ، چند خانه در آمل و نوشهر دچار آبگرفتگی شدند بخشی از پل ورودی روستای گرد رودبار بابل تخریب شد .
احمدی افزود : باران شب دوشنبه و صبح سه شنبه به زیر ساخت های مازندران در بخشهای برق ، آب و گاز خسارت زده نشد او همچنین از لغو آماده باش نیروهای امدادی خبر داد .
نوید سال پر باران یا …؟
گر چه از آغاز پاییز مازندران شاهد چند بارش و برف بوده است اما بارندگی دیروز و امروز چندان به ذخایر آبی استان کمک نکرد چنانکه مقدار باران در بلده صفر ، سیاه بیشه ۱ و کجور ۱۰ میلی متر بود .
به گفته مدیرکل هواشناسی مازندران اگر باران در بالا دست می بارید کمک شایانی به ذخیر ه آب در پشت سدها و تقویت سفره های زیر زمینی می کرد اما اکنون بیشتر باران به دریا می ریزد .
پایداری هوا
مدیر کل هواشناسی مازندران با بیان اینکه هوای مازندران از نیم روز سه شنبه به سمت پایداری می رود گفت : دمای هوا که از دوشنبه به سه شنبه حدود ۸ درجه کاهش یافته فردا به ۲۳ درجه می رسد .
رضوی افزود : پایداری هوای مازندران تا پایان هفته ادامه دارد .