مدیرکل هواشناسی گلستان از ورود طوفان به استان در ساعات پایانی دوشنبه خبر داد و از صیادان خواست که به دریا نروند.

نوربخش داداشی اظهار کرد: در ساعات پایانی دوشنبه شاهد وزش باد شدید، بارش باران و رعد و برق در استان گلستان خواهیم بود که طوفانی شدن دریا را به دنبال دارد.

وی افزود: برای صبح سه شنبه بارش برف در ارتفاعات، آب گرفتگی معابر عمومی و بالا امدن آب برخی از مسیل‌های استان پیش بینی شده است و دمای هوا هشت تا ۱۳ درجه کاهش خواهد داشت.

داداشی ادامه داد: با توجه به کاهش شدید دما در استان احتمال ریزش تگرگ هم وجود دارد.

وی تصریح کرد: مدت فعالیت این سامانه ناپایدار ۱۲ ساعت بوده و از روز چهارشنب شرایط آب و هوایی پایدار خواهد شد و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد.

مردم از تردد غیر ضروری کنار تیر برق و درختان خودداری کنند

مدیرکل هواشناسی گلستان با بیان اینکه سرعت وزش باد در برخی مناطق استان به بیش از ۷۰ کیلومتر خواهد رسید، خاطرنشان کرد: هشدارهای لازم را به شرکت برق داده‌ایم و آنها از آمادگی برخوردار هستند.

داداشی بیان کرد: روز گذشته نشستی با هماهنگی مدیریت بحران استان با دشتگاه‌های اجرایی خدمات رسان برگزار شد و اطلاعات لازم در خصوص شرایط آب و هوایی را به آنها اعلام کردیم.

وی یادآور شد: از مردم استان تقاضا داریم از ساعت‌های پایانی دوشنبه تا زمان خروج این سامانه ناپایدار از تردد غیر ضروری کنار تیره برق و درختان خودداری کنند.

وی گفت: صیادان هم امشب (دوشنبه) به دریا نروند زیرا در نزدیکی سواحل موج دریا تا دو متر و در فراساحل هم موج دریا تا چهار متر پیش بینی شده است.