لیگ برتر فوتبال - حمیدرضا جهانیان

جهانیان از اوضاع تیمش خبر داد و در خصوص حواشی موجود شفاف سازی کرد.

طرفداری- حمیدرضاجهانیان، مالک باشگاه نفت می گوید ما هرچقدر هم از باشگاه تماس می‌گیریم علی کریمی در تمرینات حضور پیدا نمی‌کند.

جهانیان مالک باشگاه نفت طلاییه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، گفت:

وضعیت در تیم نفت فعلا عادی است، هیچ مشکلی هم نداریم و طبق برنامه پیش می‌رویم.

وی در خصوص فرصت یک ماه به مدیریت و مالک باشگاه نفت طلاییه افزود:

این فرصت یک ماه نیست. چرا همه می‌گویند فرصت یک ماه است، این نه مهلت است و نه آقای گل‌محمدی به ما فرصتی داده است و نه مهلتی مشخص شده است. یک واگذاری انجام شده است از طرف وزارت نفت و ما این باشگاه را گرفته‌ایم. برای گرفتن مجوز دائمی یکسری مراحلی باید طی شود به خاطر این که حضور ما و مدیریت ما رسمی باشد، این مجوزها به این شکل صادر شده است و بزودی مجوز دائمی هم صادر خواهد شد.

مالک باشگاه نفت طلاییه درخصوص سهمیه آسیایی این تیم هم اظهار داشت:

اینکه می‌گویند اگر تیم نفت شرایط حرفه‌ای را پیدا نکند و مجوز حرفه‌ای نگیرد نمی‌تواند در آسیا حضور داشته باشد، یک جمله شرطی است. ما برای کسب مجوز حرفه‌ای ثبت نام کرده‌ایم. چند آیتم هم دارد که باید آنها را تکمیل کنیم که مجوزمان صادر شود. اگر خدا بخواهد ما مجوز حرفه‌ای می‌گیریم و این  تیم یکی از شگفتی‌های آسیا را رقم خواهد زد. ما در بخش خصوصی هستیم و همین ناهماهنگی بین ادارات و سازما‌ن‌ها وجود داشته که ما تاکنون نتوانسته‌ایم مشکلاتمان را حل کنیم که این هماهنگی‌ها در حال انجام شدن است.

وی در ادامه افزود:

باشگاهی که زمانی بدهی نداشته و وقتی به شرکت بهران پیشرو واگذار می‌شود، ناگهان ۳۵ میلیارد تومان بدهی بالا می آورد. حالا ما آمده‌ایم باشگاهی که با ۳۵ میلیارد تومان بدهی که ظرف ۳-۲ سال بوجود آمده، تحویل گرفتیم حالا همه از ما انتظار دارند ظرف ۳-۲ روز این موضوعات را حل و فصل کنیم. این نیاز به یک مذاکرات و مراحل دارد که ما در حال طی کردن آ‌ن هستیم. مشکلات بزرگ دارایی را حل کرده‌ایم، مشکلات ممنوع‌الخروجی و کسانی که حسابشان بسته بود را حل کرده‌ایم و تیم هم در حال انجام تمریناتش است. یکسری افراد هیاهویی ایجاد می‌کنند که نفعش را هیچ کسی نمی‌‌برد. اینقدر که ما از داخل مورد اذیت قرار گرفت‌ایم از خارج از کشور کسی ما را اذیت نمی‌کند.

جهانیان درخصوص علی کریمی و وضعیتش در تیم نفت طلاییه اذعان داشت:

من نمی‌دانم چرا علی کریمی در تمرینات حاضر نمی‌شود. ما هرچقدر هم از باشگاه تماس می‌گیریم، او در تمرینات حضور پیدا نمی‌کند. ایشان با ما قرارداد دارد و حالا ایشان قهر کرده‌اند و یا باشگاه را ترک کرده‌اند، ما مطلع نیستیم. ما با ایشان قرارداد را به عنوان سرمربی بسته‌ایم ولی زمانی که کارت صادر شد، کارت مربی صادر شد و ما در گرفتن مجوز حرفه‌ای نتوانستیم اسم ایشان را وارد سیستم کنیم. مجوزی که علی کریمی دارد مجوز کارت C است و می توانند فقط جوانان را مربیگری کنند. ایشان در امتحانات مربیگری B هم شرکت‌ کرده‌اند که هنوز من اطلاع ندارم که کارت ایشان آمده است یا خیر که اگر ایشان در این مرحله موفق شده باشند، کارت B ایشان را صادر می‌کنند ولی باز هم نمی‌شود ایشان را به عنوان سرمربی معرفی کرد. استعلامی که ما از سازمان لیگ فوتبال گرفته‌ایم این بود که ما با ایشان قرارداد سرمربی بسته‌ایم ولی کارتی که سازمان لیگ صادر کرده است، کارت مربی‌ است. ما باید به کدامیک استناد کنیم؟ آیا قرارداد ما پایه کار ما است یا کارتی که سازمان لیگ صادر کرده که سازمان لیگ اعلام کرده ما با قرارداد شما کاری نداریم. مدارک و مستنداتی که در اختیار ما است براساس آن کارت صادر می‌شود و کارتی که صادر می‌شود، مبنای تمام حرکت‌های ورزشی و برنامه‌های لیگ و شما خواهد شد و ما نمی‌توانیم فراتر از آن حرکت کنیم.

لیگ برتر ایران - جام خلیج فارس - نفت طلاییه

سیامک کوروشی از جو حاکم بر باشگاه نفت و فدراسیون فوتبال به شدت انتقاد کرد.

سیامک کوروشی، بازیکن سابق تیم های نفت و سایپای تهران به شدت از امور جاری در باشگاه نفت طلاییه و فدراسیون انتقاد کرد و گفت فدراسیون فقط به نفع باشگاه ها رأی می دهد و مالک جدید نفت هم فقط براس اسم و رسم به این تیم آمده است.

به نقل از تسنیم، سیامک کوروشی درباره شکایتش از باشگاه نفت تهران به فیفا اظهار داشت:

از باشگاه نفت به فیفا شکایت کرده‌ام و پیگیر مطالبتم شده‌ام. آنها نامه‌ای به باشگاه نفت زده‌‌اند تا به طلبم رسیدگی شود. مشکل اینجاست که جهانیان هم مثل بهنام پیشرو آمده تا خودی نشان دهد و با نام این و آن بازی کند و فقط بهره‌هایش را ببرد و برود. او هنوز هیچ‌کدام از طلب‌های سال گذشته بازیکنان را پرداخت نکرده و حتی اقدامی هم برای انجام این کار صورت نگرفته است. نمی‌دانم چرا فدراسیون و آقای تاج هیچ کاری برای طلب بازیکنان نفت انجام نمی‌دهند. پس برای چه ما به فدراسیون شکایت کرده و مبلغی را بابت این موضوع به حساب آنها واریز می‌کنیم؟

مدافع ایرانی تیم فوتبال المعیذر قطر در ادامه افزود:

ما برای تیم‌هایی که در آنها بازی می‌کنیم، زحمت می‌کشیم. برای اینکه نفت در آسیا موفق باشد همه بچه‌های تیم تلاش کردند و ما این تیم را به جمع هشت تیم برتر مرحله یک چهارم نهایی بردیم. ما در آن زمان هیچ‌کس را نداشتیم حتی بازی‌های‌مان هم از تلویزیون پخش نمی‌شد و هیچ حمایتی برای پیشرفت نفت از سوی هیچ ارگانی صورت نمی‌گرفت.

کوروشی درباره مالک جدید باشگاه نفت هم خاطرنشان کرد:

جهانیان نه تنها نتوانسته فوتبال نفت را سروسامان دهد بلکه دارد فوتبال نفت را هم خراب می‌کند. به اعتقاد من او نمی‌تواند کاری برای این تیم انجام بدهد و فقط می‌خواهد با اسم این و آن بازی کند و خودی نشان دهد. به نظرم هر کس نفت را می‌خواهد باید با مشکلاتش آن را بخواهد، نه به خاطر نام بزرگی که دارد.

وی همچنین تصریح کرد:

من برای فدراسیون خودمان متأسفم که چهار برگه به بازیکنان می‌دهد و از آنها پول می‌گیرد و می‌گوید رسیدگی می‌شود. مطالباتم از ملوان را آنقدر نگرفتم که مجبور شدم طلبم را ببخشم، اما درباره نفت تهران دیگر این کار را انجام نمی‌دهم و حتی از سایپا هم شکایت خواهم کرد و پولم را می‌گیرم. البته باید منتظر ماند و دید سایپایی‌ها در پرداخت طلب من چطور برخورد خواهند کرد. مطمئن باشید تا ریال آخر را از تمام تیم‌هایی که طلب دارم خواهم گرفت و دیگر هیچ بخششی در کار نیست.

مدافع پیشین تیم فوتبال نفت تهران در پایان اضافه کرد:

نمی‌دانم فدراسیون چه نقشی در فوتبال ما دارد. فقط منتظرند یک فوتبالیست خطا کند و سریع احضارش کنند و با او برخورد شود. هر اتفاقی تا به امروز رخ داده است فقط به نفع باشگاه‌ها رأی داده‌اند. می‌خواهم بدانم این پول‌هایی که ما به حساب فدراسیون بابت شکایت‌های‌مان واریز می‌کنیم به کجا می‌رود؟ تا به آنها چیزی هم می‌گویید سریعاً برای شما یک کتاب باز می‌کنند و می‌گویند طبق این تبصره، این بند، این قانون و … شما نمی‌توانید شاکی باشید!