هفته نهم لیگ برتر فوتبال با برتری تیم پیکان مقابل گسترش‌فولاد تبریز آغاز شد.
لیگ برتر-پیکان تهران-مرتضی آقاخان
 هفته نهم لیگ برتر فوتبال امروز (پنجشنبه) با دیدار تیم‌های پیکان و گسترش فولاد تبریز از ساعت ۱۶ در ورزشگاه شهدای شهر قدس آغاز شد که دو تیم در پایان این دیدار تیم پیکان موفق شد با نتیجه یک بر صفر از سد میهمان خود بگذرد و پنجمین برد پیاپی خود را کسب کرد.
سید مهران موسوی در دقیقه ۷۵ تک گل این مسابقه را به ثمر رساند
قضاوت این دیدار را علی صفایی بر عهده داشت.
پس از اخراج لوکا بوناچیچ، این اولین بازی بود که فیروز کریمی در لیگ برتر به عنوان سرمربی تیم گسترش فولاد روی نیمکت این تیم نشست، اما بازهم تیم تبریزی نتوانست از بحران خارج شود و همچنان با هفت امتیاز در قعر جدول باقی‌ ماند. گسترش فولاد در جام حذفی البته با کریمی از سد نفت مسجد سلیمان گذشته بود اما در لیگ با کریمی شکست خورد.

مدیرعامل گسترش فولاد-مدیر ورزشی-کارشناس فوتبال

مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد تبریز ابراز امیدواری کرد که این تیم با امدن فیروز کریمی روند بهتری را در نتیجه گیری پیدا کند.

طرفداری- هوشنگ نصیرزاده پس از دیدار تیم‌های پیکان و گسترش فولاد گفت:

من تغییرات محسوس را در تیم حس می‌کنم. در این بازی موقعیت‌های ما تبدیل به گل نشد و روی اشتباه مدافعانمان گل خوردیم. روند تیم را رو به بهبود می‌بینم. فکر می‌کنم در آینده نتایج بهتری خواهیم گرفت. کریمی روحیه را به تیم ما برگردانده است.

وی  ادامه داد:

به طور کلی با حضور مربیان خارجی در تیم‌هایی به جز استقلال، پرسپولیس و تیم ملی مخالفم. به نظرم مربیان ایرانی بهتر می‌توانند با بازیکنان ارتباط برقرار کنند.

به گزارش تسنیم، مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد تبریز در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌رسد تیم او در فصل جدید مسابقات به لحاظ بازیکنی وضعیت خوبی ندارد، گفت:

بر پایه اقتصاد مقاومتی در این فصل بودجه تیممان را کم کردیم و مجبور بودیم درآمدزایی کنیم. نظرم کریمی توانسته تغییرات خوبی در تیم دهد و امیدوارم نتیجه هم بگیریم.

نصیرزاده در خصوص حکم صادرشده برای مهدی طارمی و محرومیت باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی و اینکه آیا احتمال دارد محرومیت طارمی بخشیده شود یا خیر، عنوان کرد:

نمونه پرونده طارمی در گذشته بوده که این اتفاق برایش افتاده و تعلیق شده است. به لحاظ مالی ممکن است این اتفاق بیفتد اما به لحاظ محکومیت فردی بعید می‌دانیم این اتفاق رخ دهد. رأی صادره در اتاق کمیته حل اختلاف بوده نه کمیته انضباطی فیفا.

پیکان-سرمربی پیکان-سرمربی فوتبال

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: فکر نمی‌کردیم دیدار با گسترش فولاد تا این حد سخت شود.

طرفداری- مجید جلالی پس از پیروزی یک بر صفر پیکان مقابل گسترش فولاد، گفت:

اصلاً فکر نمی‌کردیم که این دیدار تا این حد سخت شود. حریف طوری بازی کرد که شرایط را رفته رفته سخت‌تر کرد. نمی‌توانستیم با نوع بازی حریف خودمان را وفق بدهیم. تنها راهش این بود که با تعویض‌هایی که انجام می‌دهیم، ریتم بازی را عوض کنیم که تا حد زیادی هم موفق به انجام این کار شدیم و به بازی‌مان شتاب دادیم و کلاً خوب بازی کردیم.

وی افزود:

بازی خیلی سنگین و سختی بود. حریف خیلی فشرده و به بهترین شکل ممکن دفاع کرد. در ۸، ۷ دقیقه آخر به‌خاطر اینکه بازیکنان ما نگران بازی می‌کردند، گسترش فولاد دو سه فرصت داشت. این تیم از چیزی که من قبلاً دیده بودم، خیلی متفاوت‌تر بازی کرد و در کل خیلی تیم بهتری بود.

به گزارش تسنیم، سرمربی تیم پیکان در پاسخ به این سوال که «آیا نیمکت‌نشینی امیرحسین صادقی فنی بود یا خیر»، گفت:

این تصمیم کاملاً فنی است. قبل از بازی پرسپولیس امیر حسین (صادقی) خیلی منظم در تمرینات بود. من کاملاً از او راضی هستم. از صادقی ممنونم که باتجربه حضور در جام جهانی، روی نیمکت می‌نشیند و حتی به تیم کمک هم می‌کند. هم از صادقی و رحمان احمدی تشکر می‌کنم.

جلالی به تمجید از عملکرد داور دیدار پیکان – گسترش فولاد پرداخت و یادآور شد:

داوری این دیدار ایده آل بود. داور بی‌نقص داوری کرد. به نظر او خیلی خوب قضاوت کرد. از کمیته داوران هم ممنونم که یک گروه داوری خوب را برای بازی‌های ما گذاشت.