امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن پس از تساوی تیمش برابر استقلال گفت: بازی خوبی بود اما اگر عدالت رعایت می‌شد با اختلاف ۳، ۴ گل می‌بردیم.
امیر قلعه‌نویی پس از تساوی تیمش برابر استقلال در هفته هفتم لیگ برتر در نشست خبری گفت: اعتقاد دارم که جدا از هر مساله‌ای همه یک فوتبال خوب را دیدند. سهم این فوتبال خوب خصوصا در نیمه دوم مال ما بود. به بازیکنان خدا قوت می‌گویم. اگر عدالت رعایت می‌شد با اختلاف ۳-۴ گل می‌بردیم.
او افزود: خدا را شکر بازی خوبی بود. با این همه موقعیت که داشتیم شانس آوردیم که نباختیم. به منصوریان هم خسته نباشید می‌گویم. آنها هم خیلی خوب بازی کردند. امیدوارم اشتباه کرده باشم ولی فکر می‌کنم یک پنالتی و یک تک به تک طلبکار شدیم. داور نباید به شرایط بازی و جو کاری داشته باشد. نمی‌دانم چرا کمک اول پرچم زد و تک به تک تبریزی را خراب کرد. به خانواده استقلال و ذوب آهن بابت این بازی تبریک می‌گویم.
سرمربی تیم ذوب آهن درباره تشویقش از سوی هواداران استقلال گفت: استقلال مال هواداران است. تیم‌هایی مثل هما و تهران جوان و دارایی در مقاطعی تاثیر گذار بودند ولی چون تماشاگر نداشتند و البته سیاست‌های غلط بعد انقلاب، باعث شد از بین بروند. اگر دفعات قبلی تشویق می‌کردند و من واکنشی نداشتم، می‌دانستم که با فرهنگ این تیم ۷۵ ساله بازی شد. همیشه تاج سابق و استقلال اخلاق مدار بود. یک روز این مسائل مشخص می‌شود. امروز یک فضای استقلال بود. من با هواداران این تیم خاطرات خوبی دارم. با آنها قهرمان آسیا شدم و در بدترین شرایط هم کنارشان بودم. من جا دارد که بازی خوب نیمه دوم را هم به تماشاگران ذوب آهن تقدیم کنم. نمی‌دانم ۱۰۰ نفر بودند یا نه ولی برای ما روحیه بخش بودند.
او درباره جو حاکم در ورزشگاه در اواخر بازی گفت: در این باره نظر نمی‌دهم.
او در پاسخ به این سوال که آیا فصل بعد قرار است سرمربی آبی‌ها شود، گفت: فتح الله زاده آن طور که شما می‌گویید به من علاقه ندارد. فتح الله زاده برای استقلال زیاد زحمت کشیده است ولی من به همه مقدسات و این ماه محرم قسم می‌خورم که فکرم جایی است که در آنجا کار می‌کنم. من خودم به کسی زنگ نزده‌ام. من عاشق کار کردنم. من بعد از تیم ملی به کرمان رفتم و بعد از استقلال به ملوان رفتم. الان فکرم ذوب آهن است چون این تیم با نظر من بسته شده است. در این چند وقت به من کم لطفی شد. می‌گویند قلعه نویی از استقلال بازیکن برده است.
او افزود: سال اولم در سپاهان کسی را نبردم. سال دوم حیدری خودش به سپاهان آمد. صادقی را از استقلال بیرون کردند و من او را به تراکتور بردم و عرب به من زنگ زد و گفت رفاقت در حقم کن و امیرحسین را ببر. فتح الله زاده هم آن طور که فکر می‌کنید به من علاقه ندارد. چند وقت هم هست به من آلبالو پلو نداده است. این حرفم را خودش می‌داند منظورم چیست.
قلعه نویی در پاسخ به این سوال که چرا استقلال از زمان رفتن او حال و روز خوبی ندارد، گفت: مقصرش من هستم (باخنده) منچستر وقتی فرگوسن رفت چند وقت دچار مشکل بود. یک روز ماجرای آن دو سالی که من در استقلال نتیجه نگرفتم رو می‌شود. بدوند تا به رکورد من در استقلال برسند. رفقای من یک میلیارد و دویست میلیون پول دادند و کمپ را ساختند. چه کسی می‌گوید مرا دوست دارند؟ من گفتم حاتمی و مسلمان و رضایی را می‌خواهم ولی حتی آندو را هم فراری دادند. این‌جا “قلیچ خانی” هست و شاهد است که آندو خودش به من گفت پولم را ندادند و من رفتم. من این‌جا فحش هم خورده‌ام ولی اصولم را زیر پا نگذاشتم. اگر در آن دو سال بی معرفتی نمی‌شد قهرمان می‌شدیم. یک روز رامین همتی می‌گوید که بعد از بازی با فولاد چه شد که ما سه بر یک باختیم؟ یا برهانی درباره آن بازی صحبت می‌کند.
او ادامه داد: هرکس گفت منصوریان را به استقلال آورده دروغ می‌گوید چون من او را از پارس خودرو آوردم. منصوریان هم زحمت می‌کشد و می‌خواهد نتیجه بگیرد ولی بعضی وقت‌ها نمی‌شود. سعی کنیم قداست‌ها را نشکنیم. خدا لعنت کند آن برنامه‌ای را که قداست‌ها را شکست. نخندید، این حرف گریه دار است. این‌ها باعث شدند قداست‌ها شکسته شود. آن روز که عابدینی را جلوی بازیکن قرار دادند این قداست‌ها شکست. سرمایه سوزی نکنیم. آنهایی که برای استقلال زحمت کشیدند را نسوزانیم. ان‌شاءالله هرچه زودتر این تیم به شرایط خوبش برگردد. تماشاگران استقلال به من فحش دادند ولی هنوز هم می‌گویم بهترین هواداران ایران هستند.

امیر قلعه نویی که در نشست توفانی خود به شدت به مربیان خارجی تاخته بود در حین خروج از سالن با خبرنگاری مواجه شد که به زعم او پرچمدار حمایت از مربیان اجنبی است.

  سرمربی ذوب آهن که بعد از جدایی از نیمکت تیم ملی همواره در تلاش برای به کرسی نشاندن حقی که از او ضایع شده است، این بار در پایان نشست خود با یکی از خبرنگاران به درگیری لفظی پرداخت.

قلعه نویی بعد از خروج از نشست خبری خود که به شدت در آن به مربیان خارجی و حامیان آنها تاخته بود، با یکی از خبرنگاران مواجه شد که با صدای بلند او را خطاب قرارداد و گفت: «نوکرای خارجیا اینجان و الان دارن میخندن!» این جمله عجیب سرمربی فعلی ذوب آهن با درگیری لفظی طرفین همراه شد که در ادامه پیش از اینکه کار آنها به برخورد فیزیکی بکشد، توسط اطرافیان ختم شد.

خبرنگار مذکور در ادامه سمت سرمربی سابق تیم ملی و استقلال رفت و به او گفت اگر جرات دارد این جمله را رو در روی او دوباره تکرار کند که اطرافیان طرفین را از یکدیگر جدا کردند و ماجرا در حال حاضر فیصله یافت.