معاون عمرانی وزیر کشور از بدهی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌ها خبر داد و گفت که برای تسویه این بدهی پیشنهاد تهاتر مطرح شده است.

«هوشنگ خندان‌دل» در حاشیه یکصد و سی و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در جمع خبرنگاران افزود: موضوع بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد با روش تهاتر مطالباتی که شهرداری‌ها از دستگاه‌های دولتی دارند و در مقابل بدهی دستگاه‌های دولتی از شهرداری‌ها پرداخت شود؛ لذا نسبت به عملیاتی کردن این موضوع مقرر شد پس از بررسی اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: بر اساس گزارش‌های اولیه دولت در مجموع حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان به شهرداری‌های سراسر کشور بدهکار است که پس از بررسی‌های دقیق‌تر قطعا نسبت به پرداخت این بدهی اقدام خواهد شد.

معاون وزیر کشور در ادامه با اشاره به اینکه یکصد و سی و سومین جلسه شورای عالی ترافیک بر مشکلات ترافیکی شهر تهران تمرکز داشت افزود: با توجه به اینکه اخیرا شاهد افزایش ترافیک در سطح شهر تهران بوده‌ایم ابعاد مختلف این موضوع در جلسه بررسی شد.

به گفته وی مقرر شد که برای این مساله از ظرفیت شورای ترافیک شهر تهران بیش از پیش استفاده شود و این شورا جلسات خود را در فواصل کمتری برگزار کند. همچنین تنظیم ساعات کار اصناف و تمهیدات ترافیکی محدوده نمایشگاه بین‌المللی تهران (سئول) مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در زمینه‌های ترافیکی در محدوده نمایشگاه تمهیدات لازم اتخاذ شود و وزارت صنعت و معدن نیز برنامه زمان‌بندی در خصوص برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با بازدیدکننده محدود به صورت دقیق ارائه کند.

وی افزود: قطعا اگر پس از ارائه این برنامه شاهد کاهش ترافیک به صورت محسوس در این منطقه نباشیم نسبت به جابجایی اقدام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، معاون وزیر کشور همچنین درخواست از شورای اسلامی شهر تهران برای توجه بیشتر در حوزه تامین منابع مالی را یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این جلسه خواند و افزود: مقرر شد شورای اسلامی شهر تهران با تامین منابع مالی مورد نیاز ظرفیت لازم برای ارائه خدمات کنترلی هوشمند ترافیکی، همچنین زمینه نصب دوربین‌های بیشتر را برای شهرداری تهران فراهم کند. از سوی دیگر باید شاخصی برای اعلام ترافیک روزانه سطح شهر تهران تدوین شود.