موسسه اعتباری ” نور ” که جزو موسسات خصوصی کشور به شمار می رود، با گذشت بیش از یکسال از اخذ مجوز، به شبکه تبادل اطلاعات بانکی ( شتاب ) پیوست.

موسسه اعتباری نور در حالی به شبکه شتاب کشور پیوسته که ۱۸ ماه از صدور مجوز آن می‌گذرد و شتابی شدن این موسسه خبر خوبی برای سپرده گذارانش محسوب می‌شود. در این میان خبرهای رسیده به بانک مردم حاکی از آن است که به زودی موسسه اعتباری کاسپین – که فقط ۹ ماه از اخذ مجوزش در بانک مرکزی می‌گذرد به زودی به شبکه شتاب می‌پیوندد تا همه موسسات اعتباری مجاز کشور شتابی شوند.

همچنین اخبار بانک گزارش داده که موسسه اعتباری نور تقریبا از دو هفته پیش با فراهم شدن مقدمات، موفق شد به شبکه شتاب بپیوندد.پیش از این موسسات توسعه،کوثر و ملل(عسکریه) به شبکه شتاب متصل شده بودند.

مجوز این موسسه در تیرماه سال ۱۳۹۴ از سوی بانک مرکزی صادر شده بود.

موسسه اعتباری نور تجمیع تعاونی‌های اعتبار «کارسازان آینده» و «پیشگامان همیار یزد» و صندوق‌های قرض‌الحسنه “ریحانه‌گستر” و “مشیز” بوده و مسئولیت پاسخگویی به مشتریان این نهادهای پولی را به عهده دارد.

گفتنی است چندی پیش نیز بنا به پیشنهاد محمدحسین اسکندری زاده، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره موسسه اعتباری نور، پرویز اربابی، مشاور عالی وی در امور بانکی، با تایید بانک مرکزی به سمت مدیرعامل جدید موسسه ی اعتباری نور تعیین شده بود.

هم اکنون موسسات توسعه،کوثر،ملل(عسکریه)، کاسپین و نور از بانک مرکزی مجوز رسمی فعالیت اخذ کرده اند.

اخبار بانک

موسسه اعتباری نور