بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان تقی ریاحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان برکنار و دکتر عبدالرضا فاضل جای وی را گرفت .

به گزارش پایگاه عدالت خواهان“مدتها بود که زمزمه جابجایی ریاست دانشگاه علوم پزشکی گلستان به گوش می رسید اما دقایقی پیش اعلام شد که ابلاغ حکم ریاست عبدالرضا فاضل انجام شده و رونوشتی از آن نیز به استان گلستان ارسال شده است .

در ابلاغ وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که در قم به سر می برد از زحمات دکتر تقی ریاحی طی تصدی ریاست این دانشگاه در سالهای گذشته تشکر به عمل امده است .

دکتر عبدالرضا فاضل متخصص جراح عمومی و فوق تخصص غدد سرطانی و بومی استان گلستان می باشد .

از آنجاییکه دکتر عبدالرضا فاضل اصالتا علی آبادی می باشد می توان براحتی فهمید که پشت صحنه این جابجایی نیز کسی نبوده جز اسدالله قره خانی آلوستانی نماینده علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی .

به گزارش پایگاه عدالت خواهان“آنچه که تحققش سخت می نمود بالاخره صورت پذیرفت و در حالیکه خیلی ها از جمله برخی سایتهای اصولگرای استانی گمان می کردند به دلیل پشتوانه های دکتر ریاحی در دفتر امام جمعه گرگان( حجت الاسلام لیوانی امام جمعه موقت ) و معاونت سیاسی استانداری گلستان(علی اصغر طهماسبی) ، توان جابجایی دکتر ریاحی وجود ندارد ، اما این مهم اتفاق افتاد .

– در وهله نخست بعد از چنین رویدادی نگاهها به قدرت پشت صحنه این برکناری معطوف می شود ، جایی که مجمع نمایندگان استان گلستان عنان کار را در دست داشت .

-از آنجاییکه دکتر عبدالرضا فاضل اصالتا علی آبادی می باشد می توان براحتی فهمید که پشت صحنه این جابجایی نیز کسی نبوده جز اسدالله قره خانی آلوستانی نماینده علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی .

-قره خانی از زمان نمایندگی اش دنبال جابجا کردن و برکناری مدیران غرب استانی نظیر جمال لیوانی در شرکت گاز و ریاحی در دانشگاه علوم پزشکی بود و جالب اینکه برای همه مدیرانی که قصد برکنار کردنشان را داشت ، گزینه ای از شهرستان علی آباد آماده کرده بود.

– قره خانی از زمره نمایندگانی است که فراتر از اختیارات خود در عزل و نصب ها دخالت می کند و شان دولت تدبیر و امید هم این نیست که به یک نماینده این قدر قدرت بدهد که در اختیارات دولت دخالت کند چون وظیفه نماینده مجلس قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون است نه عزل و نصب ها .

– همچنین وزیر بهداشت و درمان از مدتها قبل دنبال گزینه مناسب برای ریاحی بود اما گزینه ای باتجربه تر و قوی تر از او وجود نداشت اما این بار با فشار مجمع نمایندگان مجبور شد به ریاست فاضل تن بدهد .

– دکترعبدالرضا فاضل از پزشکان حاذق ، خوش اخلاق ، پرکار و انسان دوست استان گلستان می باشد که مدتی ریاست بیمارستان ۵ آذر گرگان را بر عهده داشت و حال او ریاست دانشگاه علوم پزشکی گلستان را در حالی بدست می گیرد که مشکلات و دغدغه های زیادی در حزه سلامت گلستان به چشم می خورد.