شهاب حسینی مهمان ویژه برنامه ۹۰ بود.

به گزارش  خبرآنلاین؛ شهاب حسینی بازیگر موفق سینمای کشور مهمان ویژه برنامه ۹۰ بود. آیتم های مصاحبه فردوسی پور با حسینی دوشنبه شب از شبکه ۳ پخش شد که گزیده صحبت های حسینی را در ادامه می خوانید:

*در ابتدا تشکر می کنم از برنامه نود که جزو شریف ترین برنامه های تلویزیون است.

*من از بچگی خیلی به فوتبال علاقه مند بودم.تفریحم گل کوچیک بود.مدتی هم به عنوان فوتبالیست در تیم نوجوانان پاس حضور داشتم اما به دلیل یک تصادف بد مدتی خانه نشین شدم و دیگر از فوتبال کنار رفتم. از لحاظ فیزیکی توانایی بالایی نداشتم. شکم و چاقی ام الان باعث شرمندگی من است.

*لیگ چهاردهم پایانی باز مثل فیلم های اصغر فرهادی داشت و این از مواردی است که فوتبال را به سینما نزدیک می کند.

*اگر وقتم آزاد باشد تماشای فوتبال زنده را به دیدن یک فیلم یا تفریح کردن ترجیح می دهم چون فوتبال در همان لحظه اتفاق می افتاد. فیلم را می شود بعدا دید.

* در فوتبال نتایج برای من مهم نیستند و از زاویه ای دیگر به آن نگاه می کنم. ما در فوتبال شاهد مناسبات انسانی هستیم. برای خیلی از بازی هایم در فیلم از فوتبال کمک می گیرم تا آن نقش را درک کنم.

*بهترین و خاطره انگیز ترین فوتبال هایی که دیدم شاید بازی ۴-۰ آلمان و آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۰ و آن بازی وحشتناک آلمان-برزیل در جام جهانی ۲۰۱۴ بود.

*دراماتیک ترین بازی قطعا ایران و استرالیا. همه چیز دست به دست هم داد تا به جام جهانی صعود کنیم.

*خداداد را خیلی دوست داشتم و دلم می خواست جای او باشم.*مسی را به رونالدو ترجیح می دهم.*بازیکن محبوب من در تمام ادوار زیدان است.خون سردی و آرامش زیزو مثال زدنی است.*ضربه سر زیدان به سینه ماتراتزی یک پایان خاص و ویژه را برای او رقم زد.شاید زیدان دنبال جاودانه شدن بود که با این کار به آن رسید.زیدان در آن لحظه حساب و کتاب نکرد و پای اعتقاداتش  ایستاد. *در دنیای سینما جک نیکلسون مثل زیدان است چون در تمام نقش هایش تاثیر گذار حاضر می شود.*۴۰ سالگی برایم آغاز ته نشینی است(با خنده) *از کارم لذت می برم و با آن سرگرم هستم.