دانشگاه رازی

معاون فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه پس از اعتراضات گسترده جامعه دانشگاهی و عموم مردم نسبت به عملکرد فرهنگی این دانشگاه استعفا داده و برکنار شد.

به گزارش  تسنیم  عبدالحمید علیزاده معاون فرهنگی دانشگاه رازی پس از یک دوره کوتاه و پرتنش از حضور در این معاونت که با حاشیه‌های فراوان و اعتراضات گسترده دانشجویان و اساتید همراه بود عصر امروز استعفا داده و از این مسئولیت برکنار شد.

ایجاد محدودیت برای فعالیت تشکلهای انقلابی، اعطای مجوز برگزاری برنامه‌هایی با حضور محکومان امنیتی و افراد حاضر در فتنه ۸۸، برگزاری مراسم جشن و شادی در شب شهادت امام معصوم(ع) و شب شعری با مضامین غیراخلاقی و توهین به پیامبران از جمله اقدامات غیرفرهنگی چند ماه اخیر در دانشگاه کرمانشاه بود.

مجموعه این اقدامات سبب شد که آیت‌الله علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در خطبه‌های نماز جمعه خواستار عزل و محاکمه مدیران فرهنگی متخلف در دانشگاه رازی کرمانشاه شود و به‌دنبال این موضع‌گیری بسیاری از شخصیت‌های استان خواستار تغییر مدیران فرهنگی در این دانشگاه شدند.

به گزارش تسنیم با استعفای معاون فرهنگی دانشگاه رازی از سوی رئیس دانشگاه موافقت شده ولی هنوز شخصی به عنوان سرپرست این معاونت معرفی نشده است.