img

«عده‌ای جرات کردند وارد عملیاتی شوند که به آن‌ها گفته شده بود، برگشتی در آن نیست. اگر ما بودیم چه کار می‌کردیم، امروز که شرایط کاملا عادی است، جواب آن دل و جرات خارق‌العاده را با سازش‌کاری و منفعت‌طلبی می‌دهیم. اگر دل و جرات بعضی از کارها را ندارین، چرا پست‌هایی را می‌گیرید که انجام وظایفش دل و جرات می‌خواهد، تو که نمی‌تونی بتمرگ خانه‌ات».

این جملات «مهران مدیری» در برنامه ی تلویزیونی «دورهمی»، روز گذشته واکنش هایی را به دنبال داشت، از جمله تعدادی از کامنت هایی در اینستاگرام این برنامه که به انتخاب انصاف نیوز در پی می آیند:

حسن:

عجب. از کى تا حالا کمدین ها هم سر از سیاست درمیارن که فتوا هم میدن. عین این میمونه که جناب آقاى ظریف بیاد در مورد استندآپ کمدى مهران مدیرى نظر بده در آخر هم فتوا بده. خیلى مسخره ست. نه؟ در حد یه نظر قبوله ولى نه در رسانه ملى که بخواد باعث تشویش اذهان عمومى بشه. حالا چقدر پول گرفتى آقاى مدیرى؟ بیا ما گلریزون کنیم چند برابرشو بهت بدیم. خوب نیست وطن فروشى.

آقاى مدیرى، سازش نمیکردیم که کاسبان تحریم و امثال شما روز به روز پولدارتر بشن و یه برنامه اى هم به اسم دورهمى درست کنن و به ریش ملت بخندن؟ سازش نمیکردیم که مردممون مثل مردم کره شمالى تو فقر و بدبختى دست و پا بزنن و بشن یه مشت پاچه خوار مثل الان شما؟ مرسى که ذهن فراموش کار ما رو راه انداختى، ما یادمون رفته بود که شما همونى که تحصن نمایندگان مجلس ششم رو مسخره کرده بودى و باز میشستیم پاى برنامه هات و نگاشون میکردیم. مثل خندوانه باش، مردمى نه براى یه قشر خاص.

محمدرضا:

تو که از تجریش پایین تر نیامدی فیلم بسازی از کجا میدونی سازش و سازشکاری به نفع کیه الان که به قول خودت عادیه قبلا که عادی نبود باز تو ککتم نگزید که، پشت به مردم کردن و حرف زدن راحت ترین راه منفور شدنه البته واسه اکران نوروز و سالن گرفتن واسه فیلمت خیلی موثره با این اوضاع سری جدید برنامه ستاد انتخاباتی زمین خوار بزرگ […] خواهد بود

مازیار:

وای چقدر دوستت داشتم قبل از لاشی بازیت مدیری.

کیان:

خیلیا خیلی حرفا زدن اما با رانت حرف زدن زیاد جرات نمیخواد آقای مدیری. چرا میزنی فرار میکنی؟! رک و راست حرفتو بزن و بذار بیان رو همون کاناپه بشینن جوابتو بدن. واگرنه اینکه فقط خودت آزادی بیان داشته باشی زیاد سخت نیست.

پارسا:

آقای مدیری یه کاسب واقعی (و به روز) و کار بلدیه. حیف این وسط شرف و انصاف … معامله کردن از هرکسی برنمیاد که ایشان بصورت زیر پوستی انجامش می دهند اگر مردی از اونطرفیا هم انتقاد کوچولو با مزه بکن ای کوه نمک و هنرمند وارسته تا بفرستند وردست اونایی که حق شون با پاچه خوری گرفتی وگرنه به دولت و اصلاح طلبان توی رسانه میلی کار نداره هر کفتاری و روباه صفتی شیر میشه و جولان میده….. فعلا دورهمی کاسه لیسان و اختلاسگران و رانتخورانه…

آزادمهر:

مدیری جان وارد عملیات بی بازگشت شدی با این کلام آخرت!

قهرمانی:

“مزخرفات مهران مدیری تو دورهمی درباره سازش و سازشکاری نوش جان همه ما که مسخره کردن تحصن نمایندگان مجلس ششم توسط اون رو فراموش کرده بودیم، وقتی مهران مدیری که «غربزدگی» از هیکلش میباره میاد حرف تندروترین طیف اصولگراها رو میزنه یعنی یه چیزی خیییلی غلطه!

امیر:

معلومه «دل و جراتی» که تاوانشو قشر ضعیف جامعه میده باب میل امثال شماست.

آقامجید:

میگه قبلنا جرات داشتن حالا بجاش سازش میکنند. ایشون جرات رو چطوری معنی میکنند!؟ کی بره بتمرگه تو خونه؟!

سعید:

آقای مدیری از چشمم افتادی. متاسفم برات. حق داری سال ۹۱ رو که حتی شیر خشک هم نایاب شده بود چیزی یادت نیاد. اره حق داری ظریف رو مسخره کنی.

علی:

آقای مدیری شما با این طرز رفتار جدیدتون به غیر از کم کردن محبوبیتتون بین مردم کار دیگه ای انجام نمیدید، یه ذره از سرنوشت بقیه افرادی که اینجور رفتارهارو از خودشون نشون دادن عبرت بگیرید، فکر نکنم زندگی شما جوری باشه که در اون هشت سال طلایی سختی رو احساس کرده باشید، چرا اون روز به دزدا و اختلاسگرا نیشو کناییه نزدید؟ کم خنجر به قلب این ملت زدن که ساکت موندین؟ راستی، چطور شد که یه دفعه بعد چند سال دوری از تلویزیون یه دفعه همزمان چندتا از سریالاتون از شبکه های مختلف پخش شد و یه برنامه تاک شو مفصل در اختیارتون گذاشتن، با اینکه تا قبل از اون شما یه جورایی ممنوع التصویر بودید؟ تیشه به ریشه ی محبوبیت خودتون نزنید.

حسینی:

مدیری کلا منظورش همه مسوولین بود حالا این وسط هر کی برداشت خودشو کرده.

ناهید:

رفتار آقای مدیری، نمونه کاملی از سازشکاریه، رقصیدن به میل مخالفین دولت فقط به خاطر یه مشت دلار. آقای مدیری، در دولت قبل شجاعتت کجا بود؟ اون موقعی که ثروت مردم غارت شد، شجاعتت کجا بود؟ خودت رو چند فروختی؟