img

سایت انتخاب این فیلم را با تیتر « اقدام تعجب برانگیز هواداران تراکتورسازی / سر دادن شعار “خلیج ع ر ب ی ” در استادیوم آزادی!» منتشر کرده است.

عصرایران: ماجرای فیلم شعار هواداران تراکتور سازی برای خلیج «ع.ر.ب.ی»

عصر ایران در این باره نوشت:

بررسی های خبرنگار عصرخبر حاکیست، فیلم منتشره درباره بازی استقلال و تراکتور سازی تبریز، درخصوص شعار هواداران تراکتورسازی واقعیت ندارد و برای زمان گذشته است.

بنابراین گزارش، فیلم منتشره که تعداد بسیار معدودی واژه خلیج ع.ر.ب.ی را استفاده می کنند، مرتبط به مدت ها قبل بوده و حتی مشخص نیست مربوط به کدام بازی است.

یکی دیگر از دلایل قدیمی بودن این فیلم، نبود صندلی در طبقه دوم ورزشگاه آزادی است که بر همگان مشخص است که در طبقه دوم ورزشگاه آزادی از مدتی پیش صندلی نصب شده است.

مشخص نیست، پخش فیلم های تحریک قومیت ها با چه انگیزه ای در حال پخش و بازپخش در شبکه های اجتماعی است و آنچه مهم است دقت بیشتر رسانه ها و مردم در جزئیات این گونه اقدامات تحریکی است تا بازیچه عده ای بدخواه فوتبال و کشور نشوند.

صداوسیما: دلایلی برای جدید نبودن ویدیو منتشر شده

علی عالی، سردبیر ورزشی برنامه ی «حالا خورشید» در صداوسیما در برنامه ی امروز صبح در این باره گفت:

عده ای سودجو می خواهند سوار بر موج شوند/ به صندلی های طبقه دوم دقت کنید!

چند نکته از ویدئوی پرحاشیه استادیوم آزادی:

١- پخش این تصاویر در آستانه هفته وحدت، جز شرمساری ملی نیست. ویدئویی حاوی شعارهای هوادارانی که خلیج ع.ر.ب.ی را یکصدا فریاد می زنند. قدمت این فیلم مربوط به چند سال قبل است اما پخش عامدانه آن پس از پیروزی تراکتور بر استقلال، نوعی سوءاستفاده از احساسات مردم آذری زبان است که عده ای سودجو میخواهند بر این موج سوار شوند

٢-به فیلم دقت کنید؛ اثری از سرمای استخوان سوز دیروز نیست و زاویه ای که هواداران نشسته اند و بازی را می بینند با صندلی هایی که دیروز هواداران تراکتورسازی نشسته بودند متفاوت است.

٣-چند ماه است صندلی های طبقه دوم ورزشگاه آزادی صندلی دار شده است اما در این فیلم، طبقه دوم ورزشگاه بدون صندلی است

۴-خبرنگاران حاضر در استادیوم بهترین شاهدان هستند. آنها گفتند دیروز جز عده ای معدود، چنین شعاری را دسته جمعی نشنیدند و ندیدند

۵- فوتبال در بسیاری از کشورها جایی برای لذت بردن است. چرا ما نمی خواهیم از فوتبال و حاشیه هایش لذت ببریم؟