سرخط خبرها

موسسه اعتباری کاسپین: سپرده‌گذاران تعاونی فرشتگان سپرده‌های خود را به “کاسپین” منتقل کنند!

اظهارات دادستان تهران در مورد کسری سپرده تعاونی اعتبار فرشتگان و دستگیری دو مدیر این تعاونی موجب شد سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین نیز نگران سپرده‌های خود شوند اما کانال تلگرامی این موسسه اعلام کرد جای نگرانی وجود ندارد!

روز گذشته اعلام شد که دادستان تهران جزئیاتی از دستگیری دو مدیر تعاونی اعتبار فرشتگان را افشا کرده است. جعفری دولت آبادی گفت: حسب اعلام بانک مرکزی، تعاونی اعتبار فرشتگان بیش از ۸ هزار میلیارد تومان سپرده‌های مردم را جذب نموده و در حال حاضر ۴۰۰۰ میلیارد تومان کسری و زیان دارد و در این گونه پرونده‌ها، دادستانی با افرادی مواجه است که وجوه خود را با هر هدفی از جمله جذب سود بیشتر به این تعاونی اعتبار سپرده‌اند، اما استرداد وجوه خود را از دادستانی مطالبه می‌نمایند.

دکتر جعفری دولت آبادی اعلام کرد با تشکیل پرونده در دادسرای پولی-بانکی دو نفر از مدیران این تعاونی اعتبار دستگیر و بازداشت شده‌اند.

اظهارات دادستان تهران ابهامات بسیاری را به وجود آورد چراکه تعاونی اعتباری فرشتگان منحل و در موسسه اعتباری کاسپین – که در اسفند ۱۳۹۴ از بانک مرکزی مجوز گرفته – ادغام شده است. با توجه به اینکه موسسه اعتباری کاسپین از تجمیع و ادغام چند تعاونی کوچک و بزرگ – از جمله تعاونی فرشتگان – تشکیل شده، بسیاری از سپرده‌گذاران این تعاونی‌ها و موسسه اعتباری کاسپین نگران آینده سپرده خود شدند.

بسیاری از سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین (آرمان سابق) در تماس با بانک مردم از سرنوشت و آینده سپرده‌های خود سوال می‌کردند و می‌پرسیدند که آیا باید سپرده‌های خود را از کاسپین خارج کنند یا نه؟!

خبرنگاران بانک مردم برای اطلاع از آخرین وضعیت دستگیری دو مدیر تعاونی فرشتگان که در موسسه اعتباری کاسپین ادغام شده و وضعیت سپرده‌های سپرده‌گذاران با مسوولان این موسسه تماس گرفتند اما آنها ارائه توضیحاتی در این باره را به آینده موکول کردند.

تنها افدامی که کاسپین انجام داد نیمچه اطلاعیه‌ای عجیبی بود که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد:

از تاریخ ٩۵/٩/٧ کلیه سپرده گزاران تعاونی اعتبار فرشتگان می توانند به هر یک از شعب متبوع خود که مایل باشند مراجعه و نسبت به انتقال سپرده های خود به موسسه اعتباری کاسپین اقدام و دفترچه‌های جدید متعلق به موسسه را دریافت دارند و از خدمات بانکی موسسه کما فی السابق برخوردار باشند.

روابط عمومی موسسه اعتباری کاسپین

به هر حال اگر سپرده‌گذاران فرشتگان تا کنون دفترچه‌های خود را تغییر ندادند می‌توانند با مراجعه به شعب خود این کار را بکنند اما کاس کاسپینی‌ها برای اینکه خیال سپرده‌گذاران خود را راحت کنند اطلاعیه‌ای بهتر و جامعتر منتشر می‌کردند.

کاسپین فرشتگان

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

5 نظر

 1. محمد

  سلام .خواهشن یک اگاهی در زمان پخش اخبار یا پخش فوتبال باشگاه پر طرف دار جهت اطمینان سپرده گذاران در بیست چهار ساعت پخش شود . تشکر از زاهدان

  پاسخ
  1. ali

   برادر گلم وقتی تو سایت بانک مرکزی بهت اطمینان دادن دنبال چی میگردی منم خودم سپرده دارم رفتم سودش رو برداشتم دفترچه و گواهی سپرده ام رو هم به کاسپین تغییر دادم

   پاسخ
 2. علیرضا

  قضیه کاسپین واقعن نوبر است و لکه ننگ دیگر مدیریت دولت است. بنده بعد از مجوز، سپرده گذاری کردم و قضیه با میزان و ثامن الحجج متفاوت است و نمی توانند تقصیر را متوجه مردم کنند و بگویند چرا به مؤسسات غیرمجاز اعتماد کردید!

  اگر فرشتگان کسری چهار هزار میلیارد تومانی داشته است، چرا مؤسسه ای ورشکسته را ادغام کردید و به آن مجوز دادید؟ اگر نیست، چرا …..، تشویش اذهان عمومی می کند و با ایجاد نگرانی و هجوم سپرده گذاران، بحران ایجاد می کند و پاسخ گو نیست؟

  ضمنا از اشخاصی که با تجمع دنبال پاسخگو کردن مؤسسه کاسپین هستند ممنونم. مدیرعامل و مسولین ارشد کاسپین، ماهانه حدود هر ماه صد میلیون تومان حقوق دریافت کرده اند!!! چه هنر و فضیلتی داشته اند؟ طی ۹ ماه گذشته چکار کرده اند برای سامان دهی و ارتقای کاسپین که استحقاق چنین دستمزدی را داشته باشند؟؟؟ مرده اند تا سریعتر با شفاف سازی و صداقت، تعیین تکلیف کنند؟؟؟ این مدیران نالایق؛ با حقوق نجومی،مملکت را فلج کرده اند

  پاسخ
 3. سپرده گذار بدبخت کاسپین

  آقایون مسوول در بانک مرکزی اینبار مقصر مردم نیستند شما هستید همیشه به مردم منت میگذارید که چرا در موسسات غیر مجاز رفتید مگر کاسپین از شما مجوز نگرفته چرا خون به دل ما میکنید داریم سکته میکنیم خدا باعث و بانی این مصیبت را لعنت کند

  پاسخ
 4. سپرده گذار شرمنده زن و بچه

  خدا یا با این دروغ ها و وعده های امروز و فردای مسیولین ۴ ماه است ما نان خود را در دل خون خود زده و میخوریم تو حق ما را و افرادی که عزیزانشان را به خاطر این مسیولین که جز گرفتن حقوق و دادن وعده تو خالی کاری ندرند در این دنیا بگیر امیدوارم بدترش به سر خانواده های خودشان بیاید .تا درد ما را شاید درک کنند .آمین

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *