ایرنا نوشت: وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در نشست روزپنجشنبه خود «یوسف بن احمد العثیمین» وزیر امور اجتماعی اسبق عربستان را به عنوان دبیرکل این سازمان انتخاب کردند.

 به گزارش پایگاه خبری روزنامه القدس العربی، یوسف العثیمین درنشست امروز سازمان همکاری اسلامی به عنوان یازدهمین دبیرکل این سازمان سوگند یاد کرد.

ایاد مدنی دبیرکل سابق سازمان همکاری اسلامی درپی توهین به عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر مجبور به کناره گیری شد، اما دبیرخانه این سازمان علت کناره گیری وی را مشکلات جسمانی عنوان کرد.

وزارت امورخارجه مصر نیز در واکنش به توهین ایاد مدنی، با ارسال نامه ای خطاب به سازمان همکاری اسلامی، برکناری مدنی را به علت آنچه عدم کفایت اداری وی خوانده، خواستار شده بود.

نشست روزپنجشنبه وزیران امورخارجه سازمان همکاری اسلامی با پافشاری عربستان و متحدانش برای بررسی ادعای واهی ریاض درمورد حمله نیروهای جنبش انصارالله یمن به مکه مکرمه برگزار شد.
چندی پیش وزارت دفاع یمن از شلیک موشک بالستیک «برکان- ۱» به سمت فرودگاه ملک عبدالعزیز درجده، واقع در غرب عربستان خبر داد.

منابع خبری سعودی، اما با هدف منحرف کردن افکارعمومی مدعی شدند که یک فروند موشک بالستیک متعلق به نیروهای یمنی، از شهر شمالی صعده یمن به سمت شهر مقدس مکه شلیک شد.

این ادعای عربستان درحالی مطرح شده است که کمیته‌ های مردمی و ارتش یمن همواره در پاسخ به جنایت‌ های ائتلاف متجاوز سعودی در این کشور، مواضع نظامی عربستان را درمناطق مختلف هدف حمله موشکی قرار می ‌دهند.

درهمین راستا وزارت خارجه انگلیس با صدور بیانیه ای در پایگاه اینترنتی اش، اعلام کرد که ادعاهای عربستان در مورد حمله موشکی جنبش انصارالله به مکه مکرمه صحت ندارد وهدف موشک های شلیک شده از استان صعده فرودگاه عبدالعزیز در جده بوده است.
دربیانیه مذکور ضمن هشدار درمورد عدم سفر به مرزهای عربستان و یمن، تاکید شده است: در۶ آبان(۲۷ اکتبر) موشک اسکاد از خاک یمن به سمت فرودگاه بین المللی عبد العزیز درجده شلیک شد.