در انتخابات آتی آمریکا ۳۱ نامزد انتخاباتی به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ۱ تا ۵۰ ایالت آمریکا حق برگزیده شدن دارند.
شاید بسیاری بر این باور باشند که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنها با حضور دو نامزد برگزار می شودو مردم آمریکا تنها می توانند به دو نامزد انتخاباتی رای دهند، اما درست تر این است که بگوییم انتخابات آمریکا در هر دوره با حضور دو نامزد اصلی و دهها نامزد فرعی برگزار می شود که امید چندانی به پیروزی ندارند و تنها بنا به دلایل یا انگیزه های شخصی یا حزبی در انتخابات حاضر می شوند.

در انتخابات امسال نیز ۳۱ نامزد انتخاباتی دارای حق برگزیده شدن برای راه یابی به کاخ سفید رقابت می کنند که تنها نام دو تن از آنها به عنوان دو نامزد اصلی دو حزب اصلی و بزرگ آمریکا یعنی دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در رسانه ها تکرار می شود و در رده بعدی نام دو نامزد نیز به عنوان دو نامزد دو حزب “سبز ” و “لیبرال” بیش از دیگر نامزدها به گوش می خورد ، اما در این  میان دهها نامزد مستقل نیز ثبت نام کرده و به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ حضور دارند.
در مجموع ۱۰ زوج انتخاباتی (نامزد ریاست جمهوری و معاونت) در انتخابات آتی با هم رقابت می کنند که رسانه ها و مردم آمریکا تنها نام و اخبار دو زوج اصلی ” کلینتون – کین ” و ” ترامپ – پنس” را در صدر اخبار انتخباتی می بینند و می شنوند اما درباره ۸ زوج انتخاباتی دیگر کمتر شنیده می شود.

علاوه بر این ها صدها نفر در ایالت های مختلف آمریکا به عنوان نامزد انتخاباتی ثبت نام کرده اند که با توجه به فقدان حداقل شرایط لازم برای حضور در انتخابات ، نام آنها در لیست نامزدهای ثبت نام کرده وجود دارد اما در هیچ یکی از ۵۰ ایالت آمریکا سبد رایی به آنها اختصاص داده نشده است.

 در لیست زیر نگاهی گذرا  کرده ایم به نام و تصاویر ۸ زوج فرعی انتخاباتی  آمریکا:

۱- نامزد حزب لیبرال آمریکا : “گری جانسون” (فرماندار سابق از نیومکزیکو) و نامزد معاونت او ” بیل ولد ” از ماساچوست. حزب لیبرال آمریکا در این دوره از انتخابات در ۵۰ ایالت آمریکا سبد رای خواهد داشت و با دو نامزد اصلی انتخابات رقابت خواهند کرد.

انتخابات آمریکا ؛ نامزدهایی که دیده نمی شوند (+عکس)

۲- نامزد حزب سبز آمریکا ” دکتر جیل استین ” از ماساچوست و نامزد معاونت او “آجامو باراکا ” از ویرجینیا . حزب سبزها در این دوره از انتخابات در ۴۰ ایالت قابلیت رقابت با دو نامزد اصلی انتخابات را خواهد داشت.

انتخابات آمریکا ؛ نامزدهایی که دیده نمی شوند (+عکس)

۳- نامزد حزب قانون اساسی آمریکا ” دارل کاستل ” از تنسی و ” اسکات بردلی” نامزد معاونت او از ایالت یوتا آمریکا . حزب قانون اساسی آمریکا نیز در بیش از ۳۰ ایالت آمریکا قابلیت رقابت با دو نامزد اصلی را خواهد داشت.

انتخابات آمریکا ؛ نامزدهایی که دیده نمی شوند (+عکس)

اما نامزدهایی مستقل و احزاب ایالتی کوچک دیگر نیز هستند که در کمتر از ۲۰ ایالت آمریکا با دو نامزد اصلی انتخابات رقابت خواهند کرد.

۴- ” ایوان مک مولین ” نامزد اصلی از ایالت یوتا در کنار ” میندی فین ” نامزد معاونت او از جمله این زوج های انتخاباتی هستند که در قالب احزاب کوچک ” حزب بهتر برای آمریکا” و ” حزب اصلاح مینه سوتا ” با یکدیگر ائتلاف کرده و از نامزد های انتخابات پیش رو خواهند بود.

انتخابات آمریکا ؛ نامزدهایی که دیده نمی شوند (+عکس)

۵- خانم ” گلوریا لاریوا” از ایالت کالیفرنیا و “اوژن پوریر” نامزد معاونت او از ایالت ورمونت از حزب ” سوسیالیسم و آزادی ” (PSL ) از زوج های انتخاباتی دیگر هستند که با گرایش لیبرال- سوسیال در انتخابات آتی آمریکا حضور دارند.

انتخابات آمریکا ؛ نامزدهایی که دیده نمی شوند (+عکس)

۶- “راکی دلا فونته ” از ایالت فلوریدا و نامزد معاونت او ” مایکل اشتاینبرگ ” از دیگر زوج های انتخاباتی هستند که از حزب ”  اصلاح آمریکا ” در عرصه رقابت های انتخاباتی در کمتر از ۲۰ ایالت آمریکا حق برگزیده شدن دارند.

انتخابات آمریکا ؛ نامزدهایی که دیده نمی شوند (+عکس)

۷- “امیدیو سولتیسیک ” و” آنجلا واکر” زوج دیگر انتخاباتی از “حزب سوسیالیست آمریکا” هستند که در انتخابات آتی حضور دارند.

انتخابات آمریکا ؛ نامزدهایی که دیده نمی شوند (+عکس)

۸- و در نهایت از میان زوج های انتخاباتی زوج انتخاباتی خانم ” آلیسون کندی” – از ایالت ایلینویز  –  به عنوان نامزد اصلی در کنار “آبسورن هارت ” – از پنسیلوانیا-  به عنوان گزینه معاونت او از حزب ” سوسیالیست کارگران آمریکا” از دیگر زوج های انتخاباتی این کشور هستند.

انتخابات آمریکا ؛ نامزدهایی که دیده نمی شوند (+عکس)

۲۱ نامزد دیگر انتخاباتی نیز دارای حق انتخاب شدن در یک یا چند ایالت آمریکا هستند که بدون انتخاب گزینه معاونت شان به صورت منفرد در گردونه انتخابات آتی آمریکا حضور دارند.

و سوای اینها صدها نفر دیگر نیز از ایالت های مختلف به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند که با توجه به اینکه  شرایط لازم قانونی را برای کسب حق برگزیده شدن در ۱ یا چند ایالت را نداشته اند، در هیچ یک از ایالت های آمریکا نام آنها به عنوان نامزدهای دارای حق رای در تعرفه های رای وجود نخواهد داشت و آرای آنها نیز در محاسبات به شمارش درنخواهد آمد.