تجارت

مجمع سالیانه بانک تجارت همراه با جنجال بعضی از سهامداران ، با صورتهای مالی مشروط برای تعدیل حسابها و بعد از ۴ ساعت جلسه نفس گیر و با شروط ۷ گانه بانک مرکزی، بار مالی بیش از ۳۶ هزار میلیارد ریال زیان درنظر گرفته شده (یعنی ۶۶۰ ریال زیان برای هم سهم )که در پایین همین نیز صفحه آمده و در نهایت به تایید مجمع رسید ، همچنین تعیین اعضای هیات مدیره جدید نیز به جلسه فوق العاده بعدی موکول گردید لذا همانطور که سایت لیوانکو هم پیش بینی کرده بود :

۱- مصوب شد هیچگونه سودی به سهامداران تعلق نگیرد

۲-  مصوب شد هیچگونه پاداشی به اعضای هیات مدیره بانک تعلق نگیرد

۳-  پاداش به کارکنان بانک تجارت در اختیار هیات مدیره بوده و مقرر گردید:

۳-۱-پرسنل شاغل در ستاد به میزان ۲ ماه حقوق و مزایا

۳-۲- پرسنل شاغل در صف به میزان بین یک ماه و نیم ( ۵ر۱ ماه ) تا دو ماه و نیم (۵ر۲ ماه ) حقوق و مزایا بر اساس سود وزیان شعب مربوطه

۳-۳- پرسنل شاغل در شرکت خدمات تجارت بمبلغ ۲ میلیون ریال

۳-۴- پرسنل بازنشسته بمبلغ ۲ میلیون ریال

۴- مقررشد در خصوص خروج  علیرضا اکبری ماسوله و سیدمجتبی فهیم هاشمی از عضویت هیات مدیره بانک تجارت در جلسه فوق العاده بعدی اتخاذ تصمیم گردد.

۵- مقرر شد در خصوص  ورود غلامحسین مظفری (سهمیه صبا تامین ) و هیبت الله سمیع بعنوان اعضای جدید هیات مدیره بانک تجارت در جلسه فوق العاده بعدی اتخاذ تصمیم گردد.

گفته میشود احتمالا رضا دولت آبادی عضو هیات مدیره بعنوان رئیس هیات مدیره بانک تجارت به کرسی فهیم هاشمی خواهد نشست .

سایت لیوانکو که سایتی چند منظوره بانکی است متعاقبا مجمع سالیانه بانک صادرات را بصورت لحظه ای گزارش خواهدکرد و منبعد اخبار و خدمات ۲۳۰۰۰ شعبه سیستم بانکی و موسسات مالی و اعتباری کشور با ۰۰۰ر۲۰۰ پرسنل در ۳۴ بانک و موسسه اعتباری سراسر کشور از طریق این سایت و در کوتاهترین زمان ممکن در دسترس شما خواهد بود.

بانک تجارت

بانک تجارت در صورت‌های  مالی سال گذشته ۶۰۴ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرد اما بررسی ذخیره گیری اکچوئری را به جلسه مجمع عمومی بانک موکول کرده بود. قبل از برگزاری مجمع بانک مرکزی در مجوزی که برای برگزاری مجمع ارسال کرد، چند شرط پیش پای هیات مدیره قرار داد. 

شروط اصلی بانک مرکزی برای برگزاری مجمع به این شرح بود: اعمال ثبت حسابداری در رابطه با برگشت حداقل مبلغ هزار و ۲۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از سود و وجه التزام تاخیر تادیه دین شناسایی شده درخصوص مطالبات از دولت، در صورت عدم اخذ تاییدیه کتبی از مراجع ذی‌صلاح و تایید حسابرس مستقل و بازرس قانونی تا قبل از برگزاری مجمع عمومی سالیانه.

اعمال ثبت حسابداری اصلاحی در رابطه با برگشت حداقل مبلغ هزار و ۴۶۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از سود حاصل از فروش سرمایه‌گذاری‌ها و دارایی‌های ثابت موضوع فروش شرکت‌های مولد نیروگاهی تجارت فارس و معادن فاریاب و ملک موسوم به مجتمع تجاری میلاد نور بندرعباس.

اعمال ثبت‌های اصلاحی لازم حداقل به مبلغ ۳۵۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بابت کسری ذخایر مطالبات مشکوک‌الوصول

با توجه به عدم احتساب ذخیره کافی برای محاسبات اکچوئری صندوق بازنشستگی کارکنان، اعمال ثبت‌های اصلاحی لازم حداقل به مبلغ ۱۷۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون بابت کسری ذخیره مذکور.

اعمال ثبت‌های اصلاحی لازم در رابطه با ذخیره کاهش ارزش سرمایه‌گذاری در اوراق سریع‌المعامله به مبلغ ۴۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان.

 با این محاسبات بانک مرکزی سود خالص بانک تجارت به زیان ۳۰۰۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی تبدیل شد.

دوره سود خالص درصد تغییر سود هر سهم درصد تغییر
سال ۹۴ (براساس نظر بانک مرکزی) ۳۰۰۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان (زیان) # # #
سال ۹۴ طبق محاسبات بانک ۶۰۴ میلیارد تومان ۵۱+ ۱۲۳ ۵۰+
سال ۹۳ ۳۹۹ میلیارد و ۹۵۶ میلیون تومان ۳٫۳- ۸۸+ ریال ۲٫۲-
سال ۹۲ ۴۱۳ میلیارد تومان _ ۹۰+ ریال _

 


—————————————————————————————————————————————————————————————-

 

 در آستانه برگزاری مجمع سالانه بانک تجارت ، مجوز بانک مرکزی برای برگزاری این مجمع منتشر شد.

در پی عدم برگزاری دو مجمع سالانه و عادی به طورفوق العاده بانک تجارت ( برای انتخاب هیات مدیره) در ۳۱ تیر ۲۸ مرداد، این بانک بزرگ بورسی زمان نوبت دوم مجمع سالانه را مشخص کرده که ساعت ۱۰ صبح روز دو شنبه ۲۶ مهر ، امروز در هتل ارم است.

براساس این گزارش، پیش از این بانک ملت مجمع سالانه را با نامه مهم و دقیقه ۹۰ بانک مرکزی برگزار کرد که بانک مرکزی ۱۲ مهر مجوز برگزاری این مجمع را صادر کرده که امروز در کدال منتشر شده است.

در این نامه ۷ بندی ، بار مالی بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است.این بانک سود ۱۳۲ ریالی هر سهم در سال مالی ۹۴ با سرمایه بیش از ۴٫۵۷ هزار میلیارد تومانی را محقق کرده است.

با این حال باید منتظر تصمیم مجمع سالانه این بانک و مصوبات آن بود.

۱ ۲